Kategóriák
Tenisz

Stollár Fanny Budapesten, Bondár Anna Svájcban nyert tornát párosban

Két hete Budapesten WTA (Women’s Tennis Association) versenyt rendeztek salakpályán

A selejtezőben hat magyar indult, sajnos mindannyian kiestek. Szerencsére így is szerepelt öt magyar a 32-es főtáblán, nekik nem kellett játszaniuk a selejtezőben.

A főtáblán első magyarként Szabanin Natália lépett pályára. Őt az ukrán Kateryna Baindl győzte le, aki később a 16 között Tóth Amarissát, majd a 8 között Stollár Fannyt ejtette ki. Baindl a negyedik meccsét is 2-0-rá nyerte meg, de végül a döntőben 2-1-es vereséget szenvedett Maria Timofeeva-tól. Az utolsó szett 6-0-ás eredménnyel zárult.

Tóth Amarissa a 32 között túljutott a top 50-ben található kínai Zhang Shuai-n. A meccsen volt egy vitatott pont, bár a magyar játékos nem vétett a szabályok ellen, talán a viselkedése nem volt teljesen sportszerű- A kínai annyira ideges lett a bírói döntéstől, hogy végül az adogatása elvesztése után síró görcs miatt feladta a meccset. Amarissa a 16 között a már említett Baindl-tól kapott ki.

Babos Tímeát és Bondár Annát összesorsolták az első fordulóban. A meccs szép játékot, és izgalmakat hozott, a mérkőzést végül Anna nyerte meg 2-1-re (7-5, 5-7, 6-3) . Bondár a nyolcaddöntőben az orosz Elina Avanesyan ellen esett ki, sajnos szettet sem tudott nyerni (3-6, 0-6). Az orosz teniszező a következő körben kiesett.

Nagy Adrienn és Tóth Amarissa párosban egyből kiestek (16 között), két szoros szettben kaptak ki. (4-6, 5-7)

Stolmár Rebeka és Szabanin Natália párosa is kiesett az első körben, ők is 2-0-ás (3-6, 2-6) vereséget szenvedtek.

Bondár Anna a párosok versenyén Zhang Shuai oldalán lépett pályára a nyolcaddöntőben. Az első  szettet 6-2-re megnyerték, a másodikban viszont 6-3-as vereséget szenvedtek. Kisebb tornákon párosban a döntő játszmát nem gémekben tartják számon, hanem 10 pontig kell eljutni, de kettővel kell nyerni. Bondárék sajnos 10-7-re kikaptak, így ők is kiestek az első körben. 

Babos Tímea és páros partnere, az orosz Alexandra Panova a magyar és lengyel párossal találkoztak az első körben. Katarzyna Piter és Stollár Fanny nyerte a meccset. (6-4, 7-5) 

Stollár Fanny

Fanny egyéniben a 32 között 2-0-ás győzelmet aratott egy spanyol teniszező ellen (7-5, 6-4). Szerda este (07. 19.) a nyolcaddöntőben két meccslabdáról fordította meg a találkozót egy német teniszező ellen: 6-3, 2-6, 7-6 (8-6).

Csütörtökön párosban lépett pályára. Az első szettben tie-break-ben kapott ki a magyar-lengyel duó. 6-7 (4-7). A második játszmában már 5-1 volt a cseh párosnak, mikor az egyikük bokája megsérült. Megpróbálták így is megnyerni a találkozót, de mikor 4-5-re feljöttek Fannyék, a cseh duó feladta a meccset. Ezzel Piter és Stollár elődöntőbe jutott.

Pénteken Stollár csak egyéniben lépett pályára. A négy negyeddöntő közül az ő meccse volt az utolsó, melyet alig kezdett el az ukrán Baind ellen (1-1), amikor eleredt az eső, így szombatra halasztották a meccset.

Ekkor az álom hétvége így nézett ki Stollárnak:

Megnyerni Baindl ellen az alig elkezdett meccset, majd pár órával később újra pályára lépni egyéniben az elődöntőben. Az este folyamán pedig Piter oldalán döntőbe jutni. Ha így alakult volna vasárnap kétszer kellett volna pályára lépnie. Öt meccs két nap alatt nagyon ritka, fizikailag iszonyúan nehéz.

Baindl ellen az első négy játékot mindig a fogadó nyerte. Ezután Fanny végre hozta az adogatójátékát, és sikerült brékelnie. (4-2) A magyar teniszező újra elvesztette az adogatását, pedig adogató előnye is volt. Viszont ezek után újra brékelt. (5-3) Nem sikerült behúzni a szervagémez, és először a meccsen Baindl megnyerte az adogatását. (5-5) Stollár bréklabdát hárítva game előnybe kerül. Az ukrán is hozta az adogatójátékát, így következhetett a tie-break. 6-3-nál három szettlabdája volt Kateryna-nak, viszont mindkét adogató pontját elveszítette. Sajnos ezután Stollár nem tudta hozni a saját szerva pontját, a labdamenet során az egyik ütése a hálóban landolt 6-7 (5-7). A második játszma is szorosan alakult, 2-2-nél Fanny brékelt, de sajnos gyorsan el is veszítette az előnyt. (3-3) A második szett végül 6-3 lett Baindl-nek. Így Stollár egyéniben a negyeddöntőben búcsúzott.

Így picit egyszerűbbé vált a hétvégéje, már csak a párosra kellett koncentrálnia. A párosban sikeresebb volt a tie-break Fanny számára, mindkét játszmát így nyerték meg: 7-6 (7-3) 7-6 (7-5).

Így vasárnap délután Fannyra és Piter-re egy páros döntő várt Budapesten. Az első szettet kettős brékelőnnyel nyerték meg (6-2), de a másodikat 6-4-re elveszítették. Így következhetett a tíz pontig tartó játszma. Az első négy pontot a fogadó nyerte (2-2), ezek után viszont Stollárék hozták az adogató pontjukat, viszont sikerült újra brékelni. (4-2)

Ezek után már nem hibáztak adogatóként, két fogadó pontot is szereztek, így 10-4-re nyerték a harmadik játszmát és ezzel megnyerték a döntőt. Magyar-lengyel siker Magyarországon. Gratulálunk! Congratulations!😀👏👍🇭🇺 🇵🇱🎾🥇🏆

Magyar eredmények külföldi tornákról (07.17-07.23.) 

Női Challenger torna Romániában salakon:

Az első fordulóban Udvardy Panna két szoros szettben kapott ki egy szlovén teniszezőtől: 5-7, 6-7 (4-7). Jani Réka Luca is ezen a tornán indult és ő is szlovén játékos ellen kezdett az első fordulóban, a mérkőzést 2-0-ra nyerte (6-4, 7-5). Viszont utána a nyolcaddöntőben 2-0-ra kikapott a hazai közönség ellen játszó Begu-tól (3-6, 1-6).

Férfi Challenger torna Finnországban salakon:

Az első kiemelt, címvédő Piros Zsombor az első fordulót sikerrel vette 6-4, 7-6 (7-5). A 16 között sajnos kikapott egy német teniszezőtől. Az első szettet még Zsombi nyerte tie-brekben: 7-6 (7-3), de aztán a következő két szettben kikapott (4-6, 1-6).

Férfi Challenger torna Olaszországban salakon:

Az első kiemelt Marozsán Fábián a 32 között argentin teniszező ellen játszott, és 2-0-ra nyert. 6-2, 7-6 (7-3) Ezután már csak hazai, olasz teniszező ellen játszott ezen a tornán. A nyolcaddöntőben az első szett elejét Fábián kezdte jobban, már 3-0-ra is vezetett már, de az ellenfél visszabrékelt. (3-3) Gigante-nek 3-3-nál két bréklabdája is volt, de Marozsán mindkettőt hárította. 4-4-nélkül viszont a harmadik bréklabdát már sikerült brékre váltania Matteo-nak. Fábián viszont nem adta fel a szettet és 5-4-nél a harmadik bréklabdáját már ő is abszolválta. Két sikeres adogatójáték után következett a tie-break. 5-4-ig nem volt fogadópont, de ezek után mindkettő elveszítette az olasz, így Marozsáné lett az első szett 7-6 (7-4). A második játszmában viszont kikapott 6-3-ra. A döntő szettben 6-5-ig még bréklabdája sem volt, az olasznak pedig adogató előnye is volt, hogy tie-break-re mentse a mindent eldöntő játszmát, de végül Marozsán brékelt, 7-5-re nyerve a szettet.

A negyeddöntő simább volt, a magyar teniszező 6-1, 6-4-re győzte le Enrico Dalla Valle-t.

A szombati elődöntőben Francesco Passaro várt Marozsánra. Az első szettet 6-3-ra megnyerte a magyar teniszező. A második szettet egyből brékkel kezdte Fábián, 3-2-nél pedig három labdája is volt a dupla brékhez, de sajnos nem sikerült kihasználni egyiket sem. 4-2-nél sötétedés miatt másnapra halasztották a találkozó hátralevő részét. Lehetséges, hogy 5-1-és állásnál ezt nem tették volna meg, ezért is fájhatnak a kihasználatlanul maradt bréklabdák. Az olasz vasárnap új erőre kapott, 4-3-nál hiába volt adogató előnye Marozsánnak, az olasz visszajött a brékhátrányból. (4-4) Ezt három sikeres adogatójáték követte. 5-6-nál Marozsánnak kétszer is esélye volt, hogy tie-break-re mentse a játszmát, de végül az ellenfele brékelt, megnyerve ezzel a második szettet. Marozsán a döntő szettet brékkel kezdte, amit sikeres adogatójáték követett. Viszont ezek után már nem nyert játékot, 2-5-nél Passaro a negyedik brék és egyben meccslabdát már kihasználta (3-6, 7-5, 2-6), így ő jutott be a döntőbe, amit végül egy francia teniszező ellen elveszített.

Gratulálunk Fábián a remek teljesítményhez, és a karrier rekordot jelentő 87. helyhez a világranglistán!😀👏👍🇭🇺🎾

Udvardy Panna: 

A hamburgi salakpályás tornát vasárnap kezdte el (07. 23.), a 32 között a szlovák Schmiedlova ellen kellett játszania. A világranglistán egy picit előrébb található a szlovák teniszező. A három szettes mérkőzést Udvardy nyerte meg (3-6, 6-3, 6-1).

A nyolcaddöntőben szerdán német teniszező ellen játszott Panna. Bár az ellenfél a világranglistán hátrébb helyezkedik, a nézők nyilván az ő oldalán álltak, mivel Németországban rendezték a tornát. A meccset végül Lys nyerte meg 2-0-ra (4-6, 1-6).

Párosban a partnere Arantxa Rus, holland teniszező volt. Az első kört, a nyolcaddöntőt kedden játszották egy német duó ellen. Az első szettet 6-4-re megnyerték Pannáék, de a másodikat 7-5-re elveszítették. Az utolsó játszma itt is pontokra ment, az ellenfél pedig a negyedik meccslabdáját kihasználva 12-10-re nyert, így a magyar-holland páros kiesett. 

Magyar szereplés ezen a héten:

Jani Réka Lucának selejtezőt kellett játszania főtáblára kerüléshez a Lausanne-ben, Svájcban salakpályán rendezett tornán. Francia ellenfelét könnyedén, 2-0-ra győzte le (6-0, 6-3). A 32 között szintén francia játékos élelem játszott, de sajnos ezúttal vereséget szenvedett (5-7, 2-6).

Bondár Anna is ezen a tornán indult, neki viszont nem kellett selejtezőt játszania. A 32 között egy magasabban rangsorolt spanyol játékost győzött le 2-0-ra (6-1, 6-3).

A nyolcaddöntőben a hatodik kiemelt orosz, Mirra Andreeva ellen lépett pályára Anna. Az orosz kezdte jobban a találkozót, 3-0-ra is vezetett. Bondár Annának 1-3-nál esélye volt a visszabrékhez, de sajnos nem sikerült kihasználni a bréklabdát. 2-4-nél három lehetősége is volt Bondárnak, de az ellenfél ezúttal is hozta az adogatását. 3-5-nél a játszmáért adogatott az orosz teniszező, de ezúttal már összejött a vissza brék. (4-5) Ezután Bondár kétszer, az ellenfél pedig egyszer hozta az adogatását (6-6), így következhetett a tiebreak. Anna minibrékkel kezdett, és a két adogatását is hozta. 3-0-nál újra brékelt, de 4-1-nél elvesztette a saját adogató pontját. A térfélcsre után újra hozta az adogató pontját, az ellenfél szintén. 5-3-nál újra brékelt Anna, az első játszma labdáját pedig ki is használta. 7-6 (7-3) A második szett elején Andreeva egyből brékelőnyhöz jutott, és 0-2-nél nem sokon múlott, hogy dupla brékelőnye legyen az orosz teniszezőnek, Anna bréklabdáról fordította meg a játékot. 2-3-nál visszabrékelt, 4-3-nál az újabb brék pedig már azt jelentette, hogy szerválhat a meccsét. Az orosz nem szerzett fogadóként pontot Bondár utolso adogatójátékát alatt, így Anna stílusosan love-game-mel zárta a találkozót 7-6 (7-3), 6-3. A mérkőzés alatt Bondár háromszor hozta semmire az adogatását.

A negyeddöntőben magasabban rangsorolt, de nem kiemelt játékos ellen lépett pályára  Bondár. A szlovén játékai régebben top 25-ös játékos volt, és már elődöntőt is játszott a Roland Garroson. Anna brékelt kezdte a találkozót, majd 2-0 után a második bréklabdája után megduplázta brékelőnyét. 5-1-nél volt egy brék-és játszmalabdája, de nem sikerült kihasználnia. Adogatóként sem használta ki első szettlabdáját, de ami késik nem múlik. 5-2 40-30-nál összeségében a harmadik játszmalabdáját már sikerült kihasználnia. A második szettben játékot sem veszítve, magabiztosan jutott idén először a négy közé (6-2, 6-0).

Az elődöntőben a torna második kiemeltje, a világranglista 42. helyén található Elisabetta Cocciareto, olasz teniszező volt az ellenfele. A meccs első három labdamenetét ő nyerte, de az olasz teniszező mindhárom bréklabdát hárította. 1-1-nél is volt lehetősége brékelni Annának, de ezúttal sem élt a lehetőséggel. 2-3-nál viszont az ellenfél kihasználta a bréklabdáját. 3-5-nél Cocciaretto szervált az első játszmáért, de Annának végre sikerült brékelnie. 5-5-nél brékelt Bondár, így ezután ő szervált a szettért, de neki sem sikerült, pedig volt egy játszmalabdája. A tiebreak elején minibrék előnybe került a magyar teniszező, amit egyből el is vesztett. 4-3-nál sikerült mindkét fogadópontot megnyernie, és ezúttal élt a szettlabdával. 7-6 (7-3). A második játszma második játékában Bondár a harmadik bréklabdáját kihasználva brékelőnybe került, ezután pedig újra hozta az adogatását (3-0). 3-1-nél adogatóként viszont pontot sem nyert, majd 4-4 után az olasz ismét elvette a magyar teniszező adogatását, de adogatóként hiába volt két szettlabdája, végül Anna a harmadik lehetőségét kihasználta, visszaküzdve magát a szettbe. Ezt követően mindkét adogató simára hozta az adogatását (love-game), így a mérkőzésen másodszor tiebeak döntötte el a játszma kimenetelét. 2-2-né Anna minibrékhátrányba került, de ezt rögtön, még a térfélcsere előtt visszahozta. 5-5-nél ezúttal ő került minibrék előnybe, ami azt jelentette, hogy nemcsak a szett, hanem a mérkőzés megnyeréséért adogathatott. Sajnos kettőshibát ütött, és a térfélcsere után is elvesztette az adogatópontját. Ez ellenfél pedig élt a lehetőséggel, és kiszerválta a szettet: 6-7 (6-8). A harmadik játszma elején Anna a negyedik bréklabdáját kihasználva brékelőnybe került (1-0), majd eleredt az eső, megszakítva a meccset. Ez Bondárnak jött rosszabbul, a folytatás után elvesztette az adogatását, majd a bréklabdáját sem használta ki (1-2). Szerencsére ezután hozta a szerváját, majd ismét brékelt, de sajnos most sem volt sokáig brékelőnyben, hiszen a szettben másodszor is elvesztette adogatását. 4-5-nél hozta az adogatását, így meccsben maradt. Viszont 5-6-nál első három adogatópontját elvesztette, így az ellenfél három meccslabdához jutott, a másodikat pedig sajnos ki is használta (5-7), így Bondár meccslabdáról kapott ki, de így sincs oka szégyenkezni.

Párosban a francia, Parry Diane a partnere. A tornán a harmadik kiemeltek. Az első szettben volt néhány bréklabda, de a brék nem jött össze. A tiebreaket Bondárék nyerték meg. A második játszmában játékok sem vesztett a magyar-francia páros, így ők jutottak be a nyolcaddöntőbe 7-6 (7-3) 6-0.

Pénteken egy brit páros volt az ellenfelük. Bondárék 2-0-ra megnyerték a meccset, de mindkettő játszma rendkívül izgalmas volt 6-3, 7-6 (7-4).

Az elődöntőben egy szlovén-montenegrói páros volt az ellenfelük. A magyar-francia páros a szombat esti meccs elején egyből elveszítette az adogatását, de 0-2-nél már sikerült hárítaniuk a három bréklabdát. Ez erőt adott nekik, és pontot sem vesztve nyerték meg az ellenfél adogatójátékát (2-2). Viszont ezt követően újra elveszítették az adogatásukat, de most egyből visszajöttek a brékhátrányból, ezúttal is úgy beékeltek, hogy pontot sem vesztettek. 4-4-nél két bréklabdát is hárítottak, de a harmadikat nem sikerült. Az ellenfél a szettért adogatott, de ők is elvesztették az adogatásukat (5-5). Bondárék ekkor pontot sem vesztve, love-game-re hozták az adogatásukat, majd az első szettlabdájukat jelentő bréklabdát sikeresen ki is használták (7-5). A második szett elején hiába hárítottak két bréklabdát, az ellenfél a harmadikat már kihasználta. Szerencsére sikerült egyből visszabrékelni. Annáék 2-2-nél is hárították bréklabdát, de ismét elveszítették az adogatásukat, de ismét egyből visszabrékeltek. 4-3-nál Bondáréknak volt egy lehetőségük arra, hogy brékelőnyük legyen, de sajnos nem használták ki, majd ismét elvesztették az adogatójátékukat, de megint rögtön visszabrékeltek, pedig az ellenfélnek játszmalabdája is volt. 5-5-nél az ellenfélnek volt egy bréklabdája, de nem éltek a lehetőséggel. Annáéknak ezután volt egy bréklabdájuk, ami nem csak játszmalabda, hanem meccslabda is volt, de az ellenfél hárította, majd megnyerte a játékot, így következhetett a tiebreak. Az első adogatópontot elvesztették Annáék, de 0-2-nél visszajöttek a minibrékhátrányból, de a magyar-francia páros újra elvesztette az adogatópontját. 2-5-nél ez megint megtörtént, így játszmalabda következett. Ekkor Bondárék újabb szervája jött, amit ismét elvesztettek, ami azt jelentette, hogy az ellenfél megnyerte a második játszmát, így következhetett a tíz pontig tartó döntő játszma, ami az ellenfél adogatásával kezdődött. Az első öt pontot mindig a fogadó nyerte, így Annáék ekkor minibrékelőnyben voltak (3-2). A két adogatópontot ezúttal megnyerték, majd újra fogadóként nyertek labdamenetet (6-2). A következő öt pontot az adogató nyerte meg, majd a hatodikat is, ami azt jelentette, hogy egy pontra van a találkozó megnyerésétől a magyar-francia páros. Sajnos nem sikerült egyből kiszerválni, (9-6), és az ellenfél a következő kettőt is hárította, ezúttal adogatóként. Bondárék viszont a negyedik meccslabdájukat már kihasználták, így ők jutottak tovább 7-5, 6-7 (2-7) 10-8.

A döntőben egy cseh-orosz páros várt a Bondár Anna és Diane Parry alkotta duóra. A cseh Anastasia Detiuc és az orosz Amina Anshba Annáékhoz képest egy nappal korábban, pénteken jutottak be a döntőbe. 1-1-ig nem volt bréklabda, de ezután két lehetősége is volt az ellenfélnek, de szerencsére egyiket sem sikerült kihasználniuk. Bondárék viszont a második bréklabdájukat már kihasználták, így brékelőnyhöz jutottak (3-1). 4-1-nél is a második bréklabdát sikerült kihasználniuk, így adogathattak a szettért, de a döntő során először elvesztették az adogatójátékukat, pedig három szettlabdájuk is volt. Fogadóként viszont a játszmalabdát is jelentő bréklabdát már megoldották, így az első szett az övék lett (6-2). A második szettben 1-0-ás állásnál fogadóként megnyerték az első három pontot, így bréklabdákhoz jutottak. A következő kettő labdamenet az ellenfél nyert meg, de a magyar-francia duó a harmadik bréklabdáját már kihasználta. 4-1-nél újra Bondárék előtt adódott bréklabda, amit ismét kihasználták, megduplázva a brékelőnyüket. Az első három pontot megnyerték adogatóként, így meccs- és bajnokságlabdákhoz jutottak, az elsőt az ellenfél még hárította, de a másodikat már nem, így Bondárék megnyerték a tornát.

Bondár Annánal remek hete volt, egyéniben elődöntőig jutott, ahol meccslabdája is volt, de sajnos nem jutott döntőbe, viszont párosban tornát nyert. Gratulálunk az egész heti teljesítményhez és a tornagyőzelemhez Anna!🥳😄👍👏🇭🇺🎾🥇🏆Congratulations Diane Parry!🥳😄👍👏 🇫🇷🎾🥇🏆

Fucsovics Márton keménypályás Challenger tornán indult ezen a héten Spanyolországban. Az indulók neki volt a legjobb világranglista helyezése, ezáltal ő az első kiemelt ezen a versenyen. A 32 között sima győzelmet aratott a 200 hellyel mögötte rangsorolt belga, Michael Geerts ellen (6-3, 6-2). A nyolcaddöntő már nehezebb volt, de ezt a találkozót is megnyerte (6-3, 2-6, 6-1). A nyolc között a francia, Terence Atmane ellen játszott Márton. 0-1-nél két bréklabdát is hárított, de 1-2-nél már brékelni tudott az ellenfél. Így az első szett 3-6-ra végződött. A második játszmában a fogadó sosem szerzett kettőnél több pontot, így 6-6 tiebreak következett. Fucsovics 1-0-nál minibrékelőnyt szerzett. 4-2-nél cseréltek térfelet, ami után Márton dupla brékelőnyhöz került. Sajnos ez hamar lefeleződött. (5-3) A következő labdamenetet Marci nyerte, így három szettlabdája volt. Az első kettőt az ellenfél adogatóként hárította, majd visszabrékelte Marcit. 6-6 újabb térfélcsere. A következő szervát hozta Fucsovics, így újra játszmalabdája volt, de ezúttal fogadóként. Az ellenfél mindkét szervapontját megnyerte, így meccslabda következett, de Márton sikeresen hárította ezt. Újabb remek szerva után ismét szettlabda. Az ellenfél adogatott, és megmentette a játszmalabdát (9-9), de a térfélcsere után elvesztette az adogató pontját. Újabb szettlabda Fucsovicsnak, ráadásul ezúttal adogatóként. Sajnos ekkor kettőshibát ütött, és a következő pontot is az ellenfél nyerte meg, mert Marci ki nem kényszerített hibát ütött. Az ellenfél pedig sajnos kihasználta a második meccslabdáját. A találkozó Márton újabb ki nem kényszerített hibája (unforced error) ért véget.

ATP torna Umagban (Horvátországban) salakpályán:

Marozsán és Piros is ezen a tornán indult, és egyiküknek sem kellett selejtezőt játszania a főtáblára, azaz a 32 közé kerüléshez. Zsombor kedden 2-0-ra legyőzte az ötödik kiemelt, ausztrál teniszezőt. (6-3, 6-4) A nyolcaddöntőben viszont kikapott egy hazai játékos ellen (2-6, 3-6).

Fábián az első fordulós meccsét kedden kezdte el, és az első szettet magabiztosan nyerte 6-3-ra. A második szettben 5-0-ra is vezetett Marozsán, de nem tudta lezárni a találkozót, hiába volt két meccslabdája. Elvesztette adogatását, majd az ellenfél hozta a sajátját. (5-2) Ekkor eleredt az eső, így másnapra halasztották a mérkőzés befejezését. Szerda délután nem sokáig játszottak, Marozsán kezdett adogatni és hozta az adogatását, így továbbjutott. A nyolcaddöntőben spanyol teniszező várt rá, sajnos Jaume Munar 2-0-ra legyőzte. (4-6, 3-6)

Kategóriák
Vízilabda

A magyar nők és a férfiak is győzelemmel kezdték a fukuokai vízilabda vb-t

A képen a fukuokai vb logója látható

Magyar szempontból kiválóan kezdődött a japánban megrendezett vízilabda világbajnokság, hiszen a férfi és a női pólócsapatunk is diadalmaskodott a nyitányon.

A női válogatottra már rögtön az első mérkőzésen csoportrangadó várt, ugyanis Kanadával csaptak össze. A meccs esélyese a tavalyi vb ezüstérmes magyar csapat volt, de a kanadaiak az elmúlt időkben bebizonyították, hogy tudnak nagyon kellemetlenül is játszani. Tehát nem várt könnyű meccs a mieinkre.

Az első negyed gólokban gazdag volt, amit viszonylag magabiztosan, 5:3-ra lehozott a magyar csapat. Viszont azt egy kicsit sajnálom, hogy a jó magyar kezdés után nem tudott ellépni a magyar csapat (3:1), mert a kanadai együttes tartani tudta ezt a kettő gólos előnyt.

 A második negyed kiegyenlítettebb volt (2:2), ami mindkét csapat feljavult védekezésének és a kiváló kapusteljesítményeknek volt köszönhető. Ezáltal 7:5-re vezettünk a félidőben, ami remek eredmény, csak ezzel még sajnos nem dőlt el az összecsapás.

A fordulás után Keszthelyi Rita sikeres büntetője 3 gólra növelte a magyarok előnyét, viszont a negyed végére feljöttek egy gólra a kanadaiak, akik meg is nyerték 2:1-re ezt a negyedet, ami szintén a kapusoké, illetve a védelemé volt.

A képen a második és a harmadik negyed egyik hőse Magyari Alda látható

Forrás: Kovács Anikó/ MVLSZ

A hajrá elég kiélezettre és gólgazdagra sikeredett, de szerencsére a kanadaiak nem tudtak egyenlíteni sem sőt Szilágyi Dorottya körülbelül 1 perccel a mérkőzés vége előtt hatalmas góllal döntötte el a találkozó sorsát. Így a magyar csapat 11:10-re győzött az első világbajnoki meccsén.

Ahogy Bíró Attila is nyilatkozta a mérkőzés után bőven lesz még mit javítani a játékon (főleg a helyzetkihasználásban), de mivel ez csak az első meccse volt a világeseményen a magyar csapatnak, a játék a következő összecsapásokon egész biztosan jobban fog menni. Ráadásul Új-Zéland és Japán vár még a csoportkörben a mieinkre, akiknél sokkal jobb játékerőt képvisel a magyar csapat.

A férfiak is papíron gyengébb ellenféllel kezdtek a rajton, de nekik sem volt könnyű dolguk: a házigazda Japánnal csaptak össze. Ez a csapat is megmutatta, hogy tud igen kellemetlen stílusban játszani, amit a magyarok is megtapasztaltak a közelmúltban.

A meccs első negyede itt is sok találatot hozott akárcsak a nőknél (4:4), a japánok nem csak megmutatták, de sikeresen is alkalmazták a gyors lefordulásokra épülő stílusukat. Sőt egyszer vezettek is ebben az etapban.

A második negyedet már sikerült megnyernünk (3:2 arányban). Viszont ebben a 7 percben is csúsztak be hibák bőven a magyar játékba, viszont az emberhátrányos védekezést kiválóan oldották meg a mieink. Így 1 gól volt a magyar csapat előnye a szünetben (7-6).

A képen a mieink hősies védekezéséből láthatunk egy részletet.

A második félidő elején már kezdtek elfáradni a japánok, így Jansik, Vámos és Vogel villanásainak is köszönhető, hogy 3-1 re megnyerte ezt a negyedet a magyar csapat.

Az utolsó etapban már végleg elfáradt a házigazda és fel is őrölték a szigetországiakat a mieink, ugyanis lehengerlően 6:1-re megnyerte a piros-fehér-zöld alakulat ezt a 7 percet. Ebben a negyedben kiválóan játszott Zalánki Gergő és Manhercz Krisztián is, akik 4-4 góllal a mezőny legeredményesebb játékosai voltak, ráadásul Zalánki elnyerte a mérkőzés legjobbja plakettet is.

A magyarok viszonylag magabiztosan nyerték meg ezt a meccset (16:8-ra), de az első félidő hibáit ki kell majd elemezni.

Kategóriák
Tenisz

Jó magyar szereplések a wimbledoni tornán: Gálfi Dalma és Fucsovics Márton is bejutott a harmadik fordulóba

Selejtező

Négy magyar teniszezőnek már a selejtezőben is el kellett indulnia.

Babos Tímea sajnos az első fordulóban kiesett, miután 6-2, 6-3-ra kikapott a szlovén Kaja Juvantól. Ő csak 244. a világranglistán, de a selejtező mindhárom fordulóját sikerrel vette és a főtábla 2. fordulójában kapott ki egy kiemelt játékostól. Babos Tímea párosban még pályára fog lépni péntek délután.

Jani Réka Luca az első akadályt sikerrel vette, a brit ellenfelét bő 1,5 óra alatt 6-1, 7-6 (8-6)-ra győzte le.

A selejtező második fordulójában 6-3, 6-3-ra kikapott japán ellenfelétől.

A férfiaknál a selejtező első két fordulójában két szettet kell nyerni, míg a selejtező harmadik fordulójában és a főtáblán három nyert szettig tartanak a mérkőzések, így akár ötszettes mérkőzések is előfordulhatnak. Piros Zsombor az első fordulóban belga ellenfele ellen aratott győzelmet. Zsombor a selejtező 16. kiemeltje volt, 7-6 (9-7), 1-6, 6-1-ra nyerte meg az első meccsét. A következő ellenfele ellen is esélyes volt és hozta a papírformát. A spanyol teniszező ellen 6-4, 7-6 (7-1)-os győzelmet aratott. Sajnos az utolsó selejtezős mérkőzésén 6-3, 6-4, 6-1-re kapott ki, így ezzel nem jutott fel e főtáblára. Zsombor a harmadik szettben ápolást kért, de be tudta fejezni a mérkőzést. Ezen a héten Németországban vesz részt egy Challenger versenyen, ahol első két mérkőzésen győzelmet aratott, ezzel már a negyeddöntőbe jutott. Az elődöntőbe jutásért péntek este játszik egy brazil játékos ellen.

Marozsán Fábián a selejtezős torna harmadik kiemeltje volt, így jó esélye volt főtáblára kerülni. Az első fordulóban ukrán ellenfelét győzte le 6-1, 1-6, 6-3-ra 66 perc alatt. Ezután 6-3 7-6 (7-1)-re győzött svéd ellenfele ellen. A harmadik fordulóban már 7-5, 6-4-re vezetett a német Maximilian Marterer ellen, de ezután a következő két szettet a magyar játékos 7-6 (7-5), 7-5-re megnyerte, így következett a mindent eldöntő ötödik szett. 5-5-nél két bréklabdája volt Fábiánnak, de nem sikerül kihasználnia, így a meccsben maradásért kellett adogatnia. Az első három meccslabdát még hárította, de a negyediket sajnos nem sikerült, ezzel vereséget szenvedett. Ezután a világranglista szerint legjobb négy játékos, aki a selejtező 3. fordulójában esett ki sorsoláson vett részt. Sajnos Marozsánt a negyedik helyre sorsolták, így nem sok esély maradt arra, hogy mégis játszhasson főtáblára, de edzőjével úgy döntött, hogy az első forduló utolsó mérkőzéséig Londonban marad, hátha lesz négy visszalépő.

A főtábla

A negyedik visszalépő az ausztrál teniszező Nick Kyrgios volt, aki vasárnap este lépett vissza a tornától. ezzel Fábián David Goffin ellen léphetett pályára hétfő délután. Ez volt pályafutása első Grand Slam főtáblás mérkőzése. Az első szettben 6-2-re kikapott, ezután 7-5-re megnyerte a második szettet. Az utóbbi szettben kiválóan tejesített, életében először nyert meg Grand Slam szettet. Sajnos ezután Goffin megnyerte a következő két szettet (6-2, 6-0), ezzel Fábián búcsúzott a tornától.

Marozsán Fábián négy meccsének eredményei:

Udvardy Panna kedd délután játszotta első mérkőzését a világranglista második helyezettje, a fehérorosz Aryna Sabalenka ellen. Aryna idén megnyerte az Australian Open-t, párosban pedig már kettő Grand Slam-et is nyert. Ezt a mérkőzést center pályán játszották, így bár esett az eső, de a tetőt be tudták húzni, így a mérkőzést a tervezett időpontban játszották le. Udvardy szépen helytállt, az első szett viszonylag szoros volt (3-6), de a második szettben a fehérorosz teniszező kevesebbet hibázott, így a második szett simább lett (1-6). A mérkőzés legszebb labdamenetét a magyar játékos nyerte meg, az ellenfél a lába között ütött vissza egy labdát, de Panna szerencsére vissza tudta adni ezt az ütést. Ez a pont a meccs összefoglalójában megtalálható:

Udvardy szombaton női párosban fog pályára lépni.

A centerpályán és az 1. számú pálya kivételével (mert ezeken a pályákon van tető) az eső napokig megváltoztatta a tervezett programot.

Fucsovics Márton kedden játszotta első fordulós meccsét a 28. kiemelt holland teniszező ellen. A mérkőzést a második szett közepén meg kellett állítani az eső miatt. Az első szettet Marci 6-4-re megnyerte, a második játszmát pedig 3-1 (40-40)-nél állították meg. A meccset szerda estére halasztották. A szerda esti folytatást is jól kezdte Marci, 40-40-ről egyből sikerült brékelnie. A meccset végül 6-4, 6-2, 6-4-re nyerte Fucsovics.

Viszont Gálfi Dalma és Bondár Anna meccse sem kezdődött el kedden, mivel szerdán kora délután is esett az eső, így mindkét meccset csütörtök délutánra halasztották. Bondár Anna is korábbi Grand Slam győztes ellenfelet kapott, a kanadai ellenfél 2019-ben az Us Open-t nyerte meg. Az első szettet Andreescu 6-3-ra megnyerte, de szerencsére a második szettet Anna nyerte meg, így jöhetett a mindent eldöntő harmadik szett. Ez a szett is szorosan alakult, de ebben a játszmában a fontosabb pontokat sajnos Bianca Vanessa Andreescu nyerte. A harmadik szettet 6-2-re nyerte Bianca. Anna így egyéniben kiesett, de párosban péntek este fog pályára lépni.

Gálfi Dalma csütörtöki mérkőzése dél körül kezdődött. Első szettben 5-6-nál három szettlabdát hárított, és utána megnyerte a játékot, így 6-6 lett az állás, következett a tie-break. (6-6) 6-5-nél Dalmának szettlabdája volt, de végül 7-6 (8-6)-ra elveszítette az első játszmát. Szerencsére ez nem törte meg, a következő két szettet dupla brékelőnnyel nyerte meg (6-2, 6-2), így 2-1-es győzelmet aratva jutott tovább. A 64 között pénteken Jule Niemeier-rel volt az ellenfele. A német lány a 16. cseh kiemeltet győzte le a 128 között.

A pénteki meccsen első szettben 4-2-re vezetett Gálfi, ő adogatott és 40-15-re vezetett, de az ellenfél ezután négy gémet nyert zsinórban, így Gálfi elvesztette az első szettet. A második szettben 3-3-nál Dalma adogatott 40-30-nál, de a labdamenet közben elcsúszott, megsérült, ezért ápolási szünet következett. Ezután folytatta a meccset, 40-40-ről sikerült megnyernie az adogató játékát. Viszont 5-4-nél és 6-5-nél sem tudta kihasználni a játszmalabdáját, így következett a tie-break, amelyet 7-5-re nyert meg. Az utolsó három pontot Gálfi nyerte, ráadásul kétszer az ellenfél adogatása után szerzett pontot.

A harmadik szettben Dalma háromszor is elvette az ellenfél adogatását, így az utolsó szettet 6-1-re nyerte meg. Következő ellenfele a 21. kiemelt orosz teniszező (Ekaterina Alexandrova) lesz.

Fucsovics Márton csütörtökön a 64 között az amerikai Giron ellen játszott, az első szettben rögtön az első adogatását elvesztette Marci, de kicsivel később megnyerte az ellenfél adogatását, így 3-3 volt az állás. 6-6-nál következett a tie-break, amelyet Fucsovics könnyedén, 7-2-re nyert meg. A következő szettet 41 perc alatt 6-3-ra nyerte meg. A következő játszma elején 2-0-ra vezetett, de sajnos azt a szettet az ellenfele nyerte 6-4-re. Sötétedés miatt félbeszakították a meccset. Péntek délután folytatódott a mérkőzés. A 4. szettet is 2-0-val kezdte, de ez esetben meg is tartotta előnyét a szett végig. A meccset 6-4-re nyerte Fucsovics Márton, ezzel bejutott a legjobb 32 közé. Az ellenfele szombaton a 3. kiemelt orosz Medvedev lesz, aki 3-0-ra nyert a francia Mannarino ellen.

A tervezett program szerint holnap lesz a Fucsovics-Medvedev, a Gálfi Dalma-Ekaterina Alexandrova, és Udvardy Panna páros meccse. Panna partnere párosban Alize Cornet, francia teniszező. Ellenfelük egy brit páros (Christie Freya és Ali Collins) lesz.

Néhány nem magyar érdekeltségű eredmény

Alcaraz (1. kiemelt): Megnyerte az első fordulót, ma játszik a 64 között. Djokovic (2. kiemelt) megnyerte az első két fordulót, ma játszik a 16 közé jutásért. Michael Mmoh (amerikai) a selejtező harmadik fordulójában kikapott, de egy visszalépés miatt mégis főtáblás lett. Az első fordulóban legyőzte a 11. kiemelt kanadai Felix-Auger Aliassime-t. A második fordulóban viszont 3-0-ra kikapott attól a német versenyzőtől, aki a selejtező utolsó fordulójában Marozsánt győzte le. Mindkét szerencsés vesztes japán szoros meccset játszott az első fordulóban, Tart Daniel 3-2-re kikapott az amerikai Ben Shelton ellen (6-4, 6-3, 3-6, 4-6, 6-3). A másik japán, aki szintén visszalépés miatt került főtáblára, 2 szettes hátrányból jött vissza Marc-Andrea Huesler, svájci teniszező ellen. 7-6 (7-5), 7-5, 6-7 (5-7), 6-7 (3-7), 3-6

A 6. kiemelt norvég Casper Rudd a második fordulóban meglepetésre kikapott a brit Liam Broady-tól. (6-4, 3-6, 4-6, 6-3, 6-0)

A hazaiak nagy kedvence Andy Murray a második fordulóban a görög Stefanos Tsitsipas ellen lépett pályára csütörtök este. A negyedik játszmát sötétedés miatt már nem kezdték el, ezt a meccset ma délután fogják befejezni. 6-7 (3-7) 7-6 (7-2), 6-4 (2-1-re vezet szettekben Murray).

Kategóriák
Kézilabda

Ezüstérmet szerzett a magyar U21-es férfi kézilabda válogatott

Forrás: IHF

Magyarország-Németország 

A mérkőzés esélyese a német válogatott volt, sajnos érvényesült a papírforma. Sok hibával kezdett a magyar válogatott, az első bő 16 percben négyszer adtuk el a labdát, illetve az ellenfél kapusa, a német Rhein-Neckar Löwen csapatában játszó Späth David, már öt alkalommal védett. Ekkor 5-5 volt az állás, Papp Tamás két gólnál tartott. A 24.percben Imre Bence értékesítette a hétméterest, ezzel 9-10 állt az eredményjelzőn. Szűk 3 perccel a félidő vége előtt 11-12 volt az állás, de sajnos ezután 2 gólt lőtt az ellenfél, ezzel kialakult az eddigi legnagyobb különbség. A félidőben 14-11-re vezetett a német csapat. Az első játékrészben Palasics Kristóf 6, míg Späth David 7 alkalommal védett. Sajnos ekkor a magyar válogatott 8 eladott labdánál tartott, az ellenfél még csak kétszer vesztett labdát.

 

A második félidőt a németek kezdték jobban, már 19-13-ra is vezettek. Fazekas Gergő góljával 17-20-nál még három gólra fel tudott zárkózni a magyar válogatott. Ezután két ziccer is adódott a magyar játékosok előtt, de egyiket se tudták értékesíteni. Späth 11 perc alatt 9 lövésből 7 alkalommal védett, az 52. percben 27-20-ra vezetett a német válogatott. A magyar válogatott utolsó gólját a tornán a beálló Papp Tamás szerezte. A végeredmény 30-23 lett a németek javára.

A mérkőzésen Imre Bence 5, Sisa Erhard és Lukács Péter 4-4, míg Papp Tamás és Fazekas Gergő 3-3 gólt szerzett. Palasics Kristóf nyolc védéssel zárta a mérkőzést.

A mérkőzés után kihirdették a torna álomcsapatát. A magyar játékosok közül Ilic Zoran található meg a listán. Ilic 24 gólt szerzett a világbajnokságon.

Statisztikák

Védekezésünket és kapusaink teljesítményét dicséri, hogy a magyar válogatott kapta átlagban a 2. legkevesebb gólt mérkőzésenként. 43 alkalommal szerzett labdát a magyar csapat, amely a 2. legtöbb volt a torna során. Ónodi-Jánoskúti Máté, Fazekas Gergő és Sztraka Dániel is 6-6 alkalommal szerzett labdát.

Kapusaink is kiválóan teljesítettek a torna során.

Sótonyi László kiválóan forgatta a játékosokat, szinte minden meccsen legalább 10 gólszerzője volt a magyar csapatnak, így nem voltak igazán kiemelkedő teljesítmények, de néhány statisztikai mutatóban találunk magyar játékosokat.

Érdemes Imre Bencével kezdeni, aki 21 gólt szerzett hétméteresből, akcióból pedig 17 gólig jutott, ezzel a magyar válogatott legeredményesebb játékos volt. Az összesített listán pedig 22. helyen végzett. Érdemes megemlíteni, hogy a 25 legtöbb gólt szerző játékos közül övé a második legjobb lövőszázalék (81%).

Imre Bence 22 hétméteresből 21 gólt szerzett.

A magyar válogatott játékosai lőtték a legpontosabban a büntetőket. Imre Bence 21/22, Krakovszki Bence 5/5, Lukács Péter 4/5.

A magyar játékosok közül Imre Bence lőtt a legpontosabban, de megtalálhatóa listán Lukács Péter és Papp Tamás is. Fazekas Gergő a döntő előtt az IHF statisztikái alapján 18/22-vel állt, az MKSZ statisztikái alapján a döntőben 3/5 volt a lövőstatisztikája, ezzel 21/27 (77, 77%), vagyis a lista 25. helyén kellene szerepelnie.

A magyar játékosok közül Ónodi-Jánoskúti Máté adta a legtöbb gólpasszt (18), a legtöbb hétméterest (5) pedig Sztraka Dániel harcolta ki.

A torna során nagyon jó teljesítményt nyújtott a válogatott. Az ezüstérem megszerzésében mind a 16 játékos és az edzői stáb kivette a részét. Sajnos a 3. meccsen megsérült Krakovszki Bence, de a hírek szerint a sérülése nem súlyos.

Gratulálunk az ezüstéremhez!

Kategóriák
Kézilabda

A magyar női kézilabda válogatott a B csoportba került

Forrás: MKSZ/Kovács Anikó

A világbajnokságról

A 2023-as női kézilabda világbajnokságot 2023. november 29. és december 17. között rendezik meg. Dánia, Norvégia és Svédország a három házigazda. A sorsolást csütörtökön bonyolították le Göteborgban. Ezen a helyszínen fog pályára lépni a svéd válogatott a csoportmérkőzések alatt.

Sorsolás előtt, kalapbeosztás

A VB-n 32 csapat vesz részt. A résztvevő csapatokat 4 db 8 fős kalapba osztották be a sorsolás előtt. Ez alapján a magyar válogatott a 2. kalapba került. Kilenc válogatott már a sorsolás előtt tudta, hogy melyik csoportba kerül, ebből nyolc első kalapos válogatott. Rajtuk kívül a második kalapból Spanyolország a G csoportba került.

1. kalap Svédország (A csoport), Montenegró (B), Norvégia (C), Franciaország (D), Dánia (E), Németország (F), Brazília (G), Hollandia (H)

2. kalap Spanyolország (G), MAGYARORSZÁG, Horvátország, Csehország, Lengyelország, Románia, Dél-Korea, Szlovénia

3. kalap Szerbia, Japán, Ukrajna, Grönland, Argentína, Angola, Kína, Kamerun

4. kalap Kongó, Szenegál, Irán, Chile, Paraguay, Kazahsztán, Ausztria, Izland

Ausztria és Izland szabadkártyát kapott. 

A magyar válogatott áprilisban jutott ki a VB-re

A magyarok Izland legyőzésével jutottak ki a világbajnokságra. Idegenben 25-21-re, itthon pedig 34-28-ra nyert válogatottunk.

Az érdi visszavágón Klivinyi Kinga gyönyörű gólpassza után lőtt gólt Klujber Katrin az első félidőben.

Klujber Katrin az első félidőben hét gólt szerzett. Az első félidő utolsó percében piros lapot kapott.

Sorsolás, Csoportkör:

A-csoport: Svédország, Horvátország, Kína, Szenegál

B-csoport: Montenegró, MAGYARORSZÁG, Kamerun, Paraguay

C-csoport: Norvégia, Dél-Korea, Grönland, Ausztria

D-csoport: Franciaország, Szlovénia, Angola, Izland

E-csoport: Dánia, Románia, Szerbia, Chile

F-csoport: Németország, Lengyelország, Japán, Irán

G-csoport: Brazília, Spanyolország, Ukrajna, Kazahsztán

H-csoport: Hollandia, Csehország, Argentína, Kongó

A magyar válogatott ága

A magyar válogatott a csoportkört valószínűleg november 30-án kezdi Paraguay ellen. December 2-án Kamerun ellen folytatjuk, majd december 4-én Montenegró ellen jön az utolsó csoportmérkőzés. Az első három csapat továbbjut és az A csoport továbbjutóival kerül egy középdöntős csoportba. A csoportból továbbjutó csapatok továbbviszik az egymás elleni eredményeket. A középdöntőből az első 2 csapat jut be a negyeddöntőbe.

Továbbjutás esetén valószínűleg Horvátország, Svédország és a Kína-Szenegál mérkőzést győztese lesz az ellenfelünk. A negyeddöntőbe jutáshoz hozni kell a három “könnyű” mérkőzést, illetve Horvátországot és Montenegrót is le kellene győzni , amely egyáltalán nem lehetetlen feladat. Ez esetben valószínűleg sikerülne a középdöntős csoport első két helyén végezni, amely azt jelentené, hogy a válogatott bejut a negyeddöntőbe. Ez azért lenne fontos, mivel a VB győztes automatikusan kijut az olimpiára, 2-7. helyezett csapatok pedig olimpiai selejtezős tornát játszhatnak jövő tavasszal. Mivel más versenyekről is szerezhető kvóta, így nagy valószínűséggel a 8. hely is elég lehet az olimpia selejtezős tornán való részvételhez.

Felkészülés

A jövő héten lesz egy ötnapos felkészülés, amelyen az erőnléten lesz a hangsúly. Ezen a légiósok és néhány rutinos játékos nem vesz részt. Augusztusban is lesz összetartás, ekkor a Ferencváros ellen játszik a válogatott egy zárt kapus mérkőzést. A magyar válogatott Európa Kupa mérkőzést játszik Norvégia ellen október 11-én Debrecenben, majd 3 nappal később Ausztria ellen idegenben. Az Európa Kupában a jövő évi kézilabda EB három rendezője, illetve az EB címvédő Norvégia szerepel. November első hetében nem lesz bajnoki forduló, ekkor is pár napra találkozik a keret és lesz egy mérkőzés a német válogatott ellen. Néhány nappal a világbajnokság előtt a hollandokkal játszunk két barátságos mérkőzést.

Írta: Damsits Bence és Damsits Dávid

Kategóriák
Kézilabda

Lehengerlő játékkal döntőbe jutott a magyar válogatott

Forrás: IHF

Magyarország-Izland

A mérkőzés előtt tudni lehetett, hogy az egyik legfontosabb feladata a magyar válogatottnak az lesz, hogy megakadályozza az ellenfél gyors lerohanásait, vagyis minimálisra kellett csökkenteni a technikai hibák számát.Az első hét támadást góllal fejezte be a magyar válogatott, ezzel szűk 8 perc alatt 7-3-ra vezetett. Az első 6 gólunkat 6 különböző játékos szerezte. A kapuban az előző mérkőzéshez képest csere történt, Mikler Krisztián kezdett, aki az első nyolc izlandi lövésből négyet védett.

A meccset még jobban kezdtük, mint a horvátok ellen, akkor 10 perc után 6-3-ra vezettünk. Az elődöntőben a folytatás is remekül alakult, így bő 20 perc után 15-7 állt az eredményjelzőn. Sztraka Dániel nagyon jól játszott, 3 gólja mellett több gólpasszt is kiosztott, a csapat legjobbja volt, őt Fazekas Gergő váltotta. Ilic első két lövéséből gólt szerzett, helyette Ónodi-Jánoskúti Máté érkezett, aki három gyönyörű gólt lőtt öt perc alatt. A 15. gólt Fazekas Gergő szerezte, ezzel ő volt a 9. magyar játékos, aki betalált a mérkőzésen.

A félidő utolsó 10 percében sikerült közelebb zárkóznia izlandi válogatottnak. A félidőben 19-14-re vezettünk, vagyis elég közel került a döntőbe jutás, de még 30 perc hátra volt a mérkőzésből. A második játékrészt hasonlóan kezdtük, mint az elsőt, így a 36. percben Lukács Péter góljával már kilenc gól volt az előny, az állás 24-15 volt. Bár 27-20-nál felzárkóztak az izlandiak hét gólra, ebben az időszakban több lerohanás gólt kaptunk. Szerencsére a meccs nagy részében nem okozott problémát az ellenfél gyors góljainak megakadályozása. Ezután zsinórban 3 gólt lőttünk, így Pergel Andrej góljával már 10 gól volt az előnyünk. 10 perccel később Ónodi-Jánoskúti Máté góljával újra 10 góllal vezettünk, ezután az ellenfél sorozatban három gólt lőtt. A végeredmény 37-30 lett, ezzel a magyar csapat döntőbe jutott.

Ez a győzelem is igazi csapatmunka volt, 12 játékosunk talált be az ellenfél kapujába. A beállóink és az irányítóinak is 9 lövésből 8 gólt szereztek, a jobbátlövők 11 lövésből 8 alkalommal találtak be, a szélsők pedig 5 lövésből 5 akciógólt szereztek. A két legeredményesebb játékosunk 5-5 góllal Sztraka Dániel és Karai Miklós volt. 37 találatnál ritka az, amikor a legeredményesebb játékos nem 8-10 gólos, ez is mutatja a magyarok remek csapatmunkáját. Mikler Krisztián lett a meccs embere, aki az egész meccs során remekelt a kapuban, az első félidőben 6, a második félidőben 10 védést mutatott be, végül 36%-os teljesítménnyel fejezte be az összecsapást.

A döntőben Németország lesz az ellenfél 18 órától, a mérkőzést a Sport Tv élőben közvetíti.

A németek a szerbek ellen játszottak, a félidőben 17-15-re vezettek, a végeredmény 40-30 lett.

A magyar válogatott számára a torna legnehezebb meccse jön. A házigazda német válogatott is hibátlan eddig, mindkét válogatott megnyerte mind a hét mérkőzését. Remélhetőleg az izgalmas mérkőzés végén a magyar csapat örülhet.

Írta: Damsits Bence és Damsits Dávid