Kategóriák
Kézilabda

Ezüstérmet szerzett a magyar U21-es férfi kézilabda válogatott

Forrás: IHF

Magyarország-Németország 

A mérkőzés esélyese a német válogatott volt, sajnos érvényesült a papírforma. Sok hibával kezdett a magyar válogatott, az első bő 16 percben négyszer adtuk el a labdát, illetve az ellenfél kapusa, a német Rhein-Neckar Löwen csapatában játszó Späth David, már öt alkalommal védett. Ekkor 5-5 volt az állás, Papp Tamás két gólnál tartott. A 24.percben Imre Bence értékesítette a hétméterest, ezzel 9-10 állt az eredményjelzőn. Szűk 3 perccel a félidő vége előtt 11-12 volt az állás, de sajnos ezután 2 gólt lőtt az ellenfél, ezzel kialakult az eddigi legnagyobb különbség. A félidőben 14-11-re vezetett a német csapat. Az első játékrészben Palasics Kristóf 6, míg Späth David 7 alkalommal védett. Sajnos ekkor a magyar válogatott 8 eladott labdánál tartott, az ellenfél még csak kétszer vesztett labdát.

 

A második félidőt a németek kezdték jobban, már 19-13-ra is vezettek. Fazekas Gergő góljával 17-20-nál még három gólra fel tudott zárkózni a magyar válogatott. Ezután két ziccer is adódott a magyar játékosok előtt, de egyiket se tudták értékesíteni. Späth 11 perc alatt 9 lövésből 7 alkalommal védett, az 52. percben 27-20-ra vezetett a német válogatott. A magyar válogatott utolsó gólját a tornán a beálló Papp Tamás szerezte. A végeredmény 30-23 lett a németek javára.

A mérkőzésen Imre Bence 5, Sisa Erhard és Lukács Péter 4-4, míg Papp Tamás és Fazekas Gergő 3-3 gólt szerzett. Palasics Kristóf nyolc védéssel zárta a mérkőzést.

A mérkőzés után kihirdették a torna álomcsapatát. A magyar játékosok közül Ilic Zoran található meg a listán. Ilic 24 gólt szerzett a világbajnokságon.

Statisztikák

Védekezésünket és kapusaink teljesítményét dicséri, hogy a magyar válogatott kapta átlagban a 2. legkevesebb gólt mérkőzésenként. 43 alkalommal szerzett labdát a magyar csapat, amely a 2. legtöbb volt a torna során. Ónodi-Jánoskúti Máté, Fazekas Gergő és Sztraka Dániel is 6-6 alkalommal szerzett labdát.

Kapusaink is kiválóan teljesítettek a torna során.

Sótonyi László kiválóan forgatta a játékosokat, szinte minden meccsen legalább 10 gólszerzője volt a magyar csapatnak, így nem voltak igazán kiemelkedő teljesítmények, de néhány statisztikai mutatóban találunk magyar játékosokat.

Érdemes Imre Bencével kezdeni, aki 21 gólt szerzett hétméteresből, akcióból pedig 17 gólig jutott, ezzel a magyar válogatott legeredményesebb játékos volt. Az összesített listán pedig 22. helyen végzett. Érdemes megemlíteni, hogy a 25 legtöbb gólt szerző játékos közül övé a második legjobb lövőszázalék (81%).

Imre Bence 22 hétméteresből 21 gólt szerzett.

A magyar válogatott játékosai lőtték a legpontosabban a büntetőket. Imre Bence 21/22, Krakovszki Bence 5/5, Lukács Péter 4/5.

A magyar játékosok közül Imre Bence lőtt a legpontosabban, de megtalálhatóa listán Lukács Péter és Papp Tamás is. Fazekas Gergő a döntő előtt az IHF statisztikái alapján 18/22-vel állt, az MKSZ statisztikái alapján a döntőben 3/5 volt a lövőstatisztikája, ezzel 21/27 (77, 77%), vagyis a lista 25. helyén kellene szerepelnie.

A magyar játékosok közül Ónodi-Jánoskúti Máté adta a legtöbb gólpasszt (18), a legtöbb hétméterest (5) pedig Sztraka Dániel harcolta ki.

A torna során nagyon jó teljesítményt nyújtott a válogatott. Az ezüstérem megszerzésében mind a 16 játékos és az edzői stáb kivette a részét. Sajnos a 3. meccsen megsérült Krakovszki Bence, de a hírek szerint a sérülése nem súlyos.

Gratulálunk az ezüstéremhez!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük